• PF 2018
  • Tábor 2017
  • Tábor 2017
  • Tábor 2017
  • Tábor 2017
  • Víkendovka v Srbsku
  • Memoriál Břéti Hampla 2017 - 3. místo
  • Historicky 1. oddílový výlet

Výlet s krycím názvem "Snaha se cení" (25. 2. 2017)

28. 2. 2017 14:57

JEDEME NA VÝLET

Jednoho dne, abych byl přesnější tak v sobotu 25. 2. 2017, se chlapci z 33. oddílu vydávají na výlet do hlavního města Moravy, čímž je Brno. Našim hlavním cílem je návštěva LejzrArény, kterou nenavštívíme hned jako první bod zájmu, ale k tomu se ještě dostanu. Přeskakovat časti příběhu se nesluší!

VÝLET ZAČÍNA

7:30 se překvapivě všichni sejdeme na nádraží, kde už stačí vyčkat zbývajících 15 minut na náš vlak. Ve vlaku se naštěstí místo našlo, vlastně moc lidí nejelo, takže ještě aby ne. Tradičně jsme si zahráli nějaké ty slovní hry například: s nebo bez a podobnou hru tik nebo tak. Všichni jsme si zapřemýšleli, jak by to mohlo být, většině to došlo ale to jen kvůli tomu, že už jsou to zkušení veteráni, kteří se nemůžou srovnávat s nováčky (:D). Po nějakém čase se dostaneme na místo určení do Brna, kde naše putování probíhá úkolovým způsobem. Bahno nám dá lísteček s úkolem a mapy, podle kterých se máme dostat na místo které je tam napsáno. Ale pozor! Není to tak lehké, jak se může zdát! Ty místa jsou ukryta v hádankách. První hádanka vyluštěna a vydáváme se na cestu. První zastávka vila Tugendhat. U vily se opravdu jen zastavíme, prohodíme pár slov o historii a pokračujeme. Druhá zastávka je Janáčkovo divadlo, které by měl každý, kdo se považuje za obyvatele města Brna, znát.

LEJZRARÉNA + OBŘÍ FALUS

Třetí zastávka náměstí svobody. Na toto náměstí jdeme ze dvou důvodů.         Za 1. hned vedle je LejzrAréna, která nás ovšem nezajímá tolik jako důvod číslo dvě. Důvod číslo 2, je tam obří falus, který je vůbec největší dominantou města, je to lákadlo, díky kterému je v Brně tolik turistů, kolik jich tam je. No ale raději pryč od fala. Dostaneme 2 hodinový rozchod na zjištění pár otázek a na (ne)podstatné záležitosti. Kde jinde strávit volný čas než v McDonaldu nebo KFC. Jenomže 2 hodiny utéct musí a tak se všichni konečně dostaneme tam, kam nás zval název výletu. LejzrAréna pro ty, kteří by nerozuměli, tak LaserArena.

Rozdělíme se na 2 týmy. RED vs GREEN. Pět proti pěti. Zaplacený máme dvě patnácti minutové hry. První hra uběhne rychle, protože se všichni dobře baví. Druhá, která následovala hned po této byla trochu nudnější alespoň z mého úhlu pohledu. I když druhá hra byla o něco slabší, tak mi to nebere ten celkový zážitek, myslíme, že byl pro všechny suprový. Ale i čas zábavy skočil a my se už můžeme vydat na opravdu poslední zastávku.

10 – Z

Už jsem zmínil, že se opravdu dostáváme k našim dvěma posledním zastávkám. První z nich je pevnost Špilberk, kde mimochodem byl vezněn vězeň Babinský. No ale ta zastávka co stojí určitě víc za zmínku tak je bunkr 10-Z. Bunkr byl hezky udělaný i na tehdejší dobu (v rámci možností). Hlavním lákadlem tohoto bunkru byla siréna, která byla umístěna na konci aby jste si mohli za odměnu zatroubit (pokud se to tak dá říct). Jenomže siréna nevydržela moc dlouho. Zatroubit si měl chuť i jeden nejmenovaný člen, který jim tu sirénu zničil. Teď už si nikdo nezahouká! A tak odejdeme na Brněnské nádraží, nasedneme na vlak a odjedeme domů. Ve vlaku na cestě zpět si zase připomeneme hru tik a tak. Jsme na nádraží, tentokrát už v České Třebové, shodneme se na tom, kdo napíše tento zápis a tím výlet definitivně končí.

Podporuje nás
Pardubický kraj