• PF 2018
  • Tábor 2017
  • Tábor 2017
  • Tábor 2017
  • Tábor 2017
  • Víkendovka v Srbsku
  • Memoriál Břéti Hampla 2017 - 3. místo
  • Historicky 1. oddílový výlet

Vánoční oddílová víkendovka 2016 (16. 12. 2016)

19. 12. 2016 22:23

Na cestu do Kostelce nad Orlicí jsme se vydali již v pátek. Po příjezdu k místní klubovně jsme se po vybalení věcí a večeři zabavili venku hraním různých her. Na programu byli např. rybičky lovte se, buldok nebo různé varianty her se svíčkami.

Druhý den ráno jsme měli trochu naspěch, jelikož jsme jeli do Třebechovic pod Orebem. Hned po snídani jsme se tedy vydali na vlak. Navštívili jsme zde muzeum betlémů, kde jsme mimo jiné viděli i pohyblivý, dřevěný Proboštův betlém, jehož velikost, mechanismus a preciznost vyřezaných postav i předmětů nás uchvátila. Ve zbytku času jsme se rozešli po náměstí, kde se zrovna konal vánoční trh.

Po návratu zpět ke klubovně jsme si dali skvělý guláš, zahráli si několik stolních her a pár her venku. Nejdůležitější věc z celé víkendovky ale přišla až k večeru, kdy jsme ozdobili náš vánoční stromeček, u kterého se pak nahromadili i dárky. Večer jsme zakončili vánoční besídkou. Zazpívali jsme si několik koled, ale i jiných písniček. V přestávkách mezi písněmi jsme si například poslechli báseň od našeho recitátora Kaničky nebo příběh o Vánočním skautovi a zapálili vždy jednu adventní svíčku. Předali jsme také ocenění za splnění 1. stupně vlčácké stezky br. Paprikovi a jmenovali Kečupa a Kořena do funkce oddílového podrádce. V posledním mezičase jsme diskutovali a zamýšleli se nad smyslem Vánoc, proč se vlastně oslavují? Nakonec, když už nám na stole hořeli všechny čtyři svíčky, nezbylo, než si postupně rozdat dárky od Ježíška, ale i od kamarádů - ostatních vlčat a skautů.

Poslední den jsme strávili převážně balením věcí a úklidem. Samozřejmě jsme museli vytvořit něco k obědu, takže jsme uvařili polévku, takzvanou mixku.

Vánoční víkendovky se zúčastnil také nováček v Oranžové šestce a získal i svoji novou přezdívku - Bizon.

Podporuje nás
Pardubický kraj